Gen’den Geleceğe

Hakkımda

Dr. Yaman Sağlam Hakkında Bilmeniz gerekenler

alt

Dr. Yaman Sağlam ilk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamladıktan sonra 1991 yılında Samsun, Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 2000 yılında OMÜ Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı’ndan doktorasını almıştır.

Öğretim görevlisi olarak başladığı Kadir Has Üniversitesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı’nda çalıştıktan sonra 2002 yılında ayrılan Dr. Yaman Sağlam daha sonra Belçika’da ESHRE ve Chicago’da Reproductive Genetics Institute’da Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT) eğitimi almıştır.

2002-2003 yıllarında İstanbul Cerrahi Hastanesinde daha sonra 2004-2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde, Genetik Tanı Merkezi sorumlusu olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında Türkiye’de kromozom bozuklukları ve tek gen hastalıklarına ait birçok PGT uygulaması yapmıştır.

2008 – 2016 yılları arasında İstanbul Göztepe Medical Park Hastanesi Genetik Tanı Merkezi’nin Başkanlığını yapmış olup, 2016 yılından bu yana Nişantaşı’ndaki muayenehanesinde ve Premed Genetik Tanı Merkezi’nde hizmet vermektedir.

Ekim 2016 itibariyle Yrd. Doç Dr. ünvanı ile Maltepe Üniversitesi akademisyen kadrosunda yer alıp dersler vermektedir.

Yurt dışı ve yurt içi bilimsel dergilerde yayınlanmış 28 adet makalesi ve çok sayıda bilimsel tebliği ve 2 adet kitap yazımında bilimsel katkısı bulunan Dr. Yaman Sağlam, yurt içinde ve dışında değişik mesleki ve sosyal kuruluşların üyesidir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

İletişim yazısı

Forma tıklanması için bir yazı